Zmieniony układ tras komunikacji miejskiej w Elblągu z powodu remontu torowiska

Zmieniony układ tras komunikacji miejskiej w Elblągu z powodu remontu torowiska

ZKM w Elblągu przekazuje informacje o tymczasowych modyfikacjach w układzie tras komunikacji miejskiej, które mają miejsce od 29 czerwca (sobota) do 8 lipca (poniedziałek). Wprowadzone zmiany są konsekwencją prac remontowych prowadzonych na skrzyżowaniu ulic Odrodzenia, Dąbka i Ogólna.

Linia numer 1 będzie kursować na skróconej trasie w obu kierunkach. Trasa rozpoczyna się na Browarnej/Dolnej i kończy na pętli Druska. Linia numer 3 będzie również funkcjonować na skróconej trasie w obu kierunkach, a jej trasa będzie prowadzić od Browarnej/Dolnej do pętli Saperów.

W związku z remontem, linia numer 4 zostanie zawieszona. Na czas pracy wytyczono autobusową trasę zastępczą oznaczoną numerem Z4.

Autobus zastępczy Z4 będzie kursował po okrężnej trasie. Trasa ta obejmuje: pętlę Ogólną – Ogólna – Dąbka – 12 Lutego – Hetmańska – Giermków – Plac Słowiański – Armii Krajowej – 12 Lutego – Dąbka – Ogólna – pętlę Ogólną. Rozkład jazdy autobusu Z4 obejmuje odjazdy z pętli Ogólnej i z Placu Słowiańskiego.

Rozkład jazdy linii skróconych (numer 1 i 3) pozostaje niezmieniony w porównaniu do standardowego rozkładu jazdy.

ZKM w Elblągu informuje również, że na czas remontu torowiska wyznaczono objazdy dla linii autobusowych numer 11, 13, 17, 18, 19, 22 i 100. Pomimo tego, że objazdy nie pomijają żadnych stałych przystanków na trasach tych linii, mogą występować niewielkie opóźnienia. Powodem są drobne przedłużenia tras oraz możliwe utrudnienia w ruchu drogowym.