Zaskakująca blokada finansowa na koncie mieszkańca Elbląga

Zaskakująca blokada finansowa na koncie mieszkańca Elbląga

21-latek z Elbląga spotkał się z nieoczekiwanym i szokującym wydarzeniem. Po zalogowaniu się do swojego konta bankowego, odkrył, że na nim nałożono blokadę finansową w wysokości 2 milionów złotych. Kwota ta znacznie przewyższała jego aktualne saldo. „Pierwsze co przychodzi mi do głowy – sprawdzić sygnaturę egzekucyjną i skontaktować się z urzędem skarbowym” – oświadczył młody człowiek w mediach społecznościowych, opisując swoją sytuację. Ta historia została potem opisana przez „Gazetę Wyborczą”.

W Urzędzie Skarbowym uzyskał informację, że sprawa dotycząca tej sygnatury odnosi się do innej osoby. Mimo że byli świadomi pomyłki o wartości 2 mln złotych, nie mogli niczego zrobić bez oficjalnego wniosku od poszkodowanego o wydanie dokumentu stwierdzającego, że dług nie należy do niego.

Choć poszkodowany zgłosił incydent na policji, przedstawiając się jako ofiara błędu innych osób, funkcjonariusze stwierdzili, że nie są w stanie mu pomóc. Mężczyzna zgłosił również problem do swojego banku.

We wtorek wieczorem dług zniknął z konta. To mogło zakończyć całą historię, jednak pozostało uczucie gorzkiego niesmaku. Młody człowiek jest oburzony brakiem przeprosin i próby kontaktu ze strony banku oraz urzędu skarbowego. Zdecydował, że nie pozwoli na to, aby sprawa została zamieciona pod dywan: planuje walczyć o rekompensatę za stres spowodowany przez błąd innych.