Zatrzymanie 37-latka za rabunek w elbląskim sklepie spożywczym

Zatrzymanie 37-latka za rabunek w elbląskim sklepie spożywczym

W ostatnim czasie, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Był on sprawcą rabunku, jaki miał miejsce w jednym z punktów sprzedaży spożywczych na terenie Elbląga. Narzędziem, które posłużyło mu do przestępstwa było urządzenie akumulatorowe – szlifierka kątowa.

Sprawa miała swój początek w ubiegłym tygodniu, dokładnie 12.10, kiedy mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego na terenie Elbląga. W rękach trzymał włączoną szlifierkę kątową, która stała się narzędziem groźby wobec ekspedientki. Tym samym wymusił wydanie mu gotówki. Udało mu się zdobyć sumę 200 złotych, po czym opuścił market.

Niezrażeni policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu podjęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy. Efekty swoich starań zobaczyli już kilka dni później, kiedy w poniedziałek rankiem zatrzymali 37-latka. Został on zatrzymany we własnym miejscu zamieszkania, gdzie usłyszał zarzut za dokonanie rozboju. Czeka go teraz perspektywa kary wynoszącej nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił umieścić mężczyznę w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy.