Zachowanie nastolatka w centrum handlowym Ogrody budzi kontrowersje

Zachowanie nastolatka w centrum handlowym Ogrody budzi kontrowersje

Może nie wszyscy z Państwa są świadomi niedawnego incydentu, do którego doszło w CH Ogrody. Według relacji jednego z naszych Czytelników, młody człowiek zrzucił z górnego piętra olbrzymią kulę śniegu, która uderzyła czteroletnie dziecko – maluch trafił do szpitala. Zdarzenie to zostało nagrane przez grupę młodzieży i opublikowane na Facebooku.

Wspomniane przez Czytelnika wydarzenie miało miejsce w popularnym Centrum Handlowym Ogrody. Film dokumentujący ten incydent został udostępniony na profilu Spotted&Hated Elbląg na Facebooku (link dostępny tutaj). Widać na nim jak chuligański nastolatek trzyma dużą kulę śniegu i rzuca ją z górnego piętra na hol poniżej, a następnie ucieka razem z grupą znajomych.

Nadkomisarz Krzysztof Nowacki, rzecznik Komendy Miejskiej Policji, zapewnił nas, że okoliczności tego zdarzenia są badane i materiał z monitoringu zostanie zabezpieczony.

W środku tygodnia po południu, jeden z przedstawicieli CH Ogrody zgłosił to zdarzenie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Trwa śledztwo pod kątem narażenia klientów centrum na niebezpieczeństwo. Policja jednocześnie zaznacza, że nie posiada informacji o jakichkolwiek ofiarach tego incydentu. – Nikt takiej sytuacji nam do tej pory nie zgłosił – dodał nadkom. Nowacki.

Wszystkich, którzy mogą dysponować informacjami na temat rzekomego poszkodowanego dziecka, poprosiliśmy o kontakt. Zwróciliśmy się również do szpitali w Elblągu i przedstawicieli CH Ogrody z pytaniami na ten temat. Czekamy na odpowiedź.

Według naszych źródeł, policja regularnie otrzymuje skargi od mieszkańców na młodzież, która często spędza czas w CH Ogrody i okolicach, przysparzając problemów. Niektórzy zaczęli nazywać ich „gardensami”.

Aktualizacja: Jak ustaliliśmy, policja z Elbląga zidentyfikowała sprawcę tego incydentu – to 15-letni chłopak. Zdarzenie miało miejsce 25 listopada, około godziny 19:20. Nastolatek w towarzystwie znajomych zrzucił kulę śniegu z trzeciego piętra jednego z centrów handlowych na plac zabaw dla dzieci. Policja zabezpieczyła zarówno monitoring, jak i telefony osób nagrywających ten incydent. Postępowanie toczące się w tej sprawie opiera się na art. 160 kodeksu karnego, dotyczącym narażenia innych osób na niebezpieczeństwo – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, dyżurny KMP w Elblągu. Matka 15-latka zgłosiła się na policję, zapewniając, że jej syn złoży wyjaśnienia w tej sprawie. Ze względu na wiek sprawcy, sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.