Zaangażowanie przedszkolaków w odkrywanie uroków Olsztyna poprzez grę miejską

Zaangażowanie przedszkolaków w odkrywanie uroków Olsztyna poprzez grę miejską

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z wychowawcami wykazały inicjatywę w celu głębszego zapoznania się z Olsztynem, stolicą regionu Warmii i Mazur. Wyszli z propozycją ciekawej gry miejskiej, której cyfrowa edycja jest obecnie w fazie tworzenia.

Przemysław Fabisiak, dyrektor placówki, podkreślił, że gra będzie obejmować kilka kluczowych punktów miasta. Niektóre z nich to zamek, Wysoka Brama oraz ławeczka upamiętniająca Mikołaja Kopernika.

Gra zaplanowana jest tak, aby uczestnik miał szereg zagadek do rozwiązania, poruszając się po terenie starówki. Start odbywa się na ścieżce prowadzącej do zamku, a następnie trasa biegnie przez ławeczkę Mikołaja Kopernika, Dom Gazety Olsztyńskiej, Bramę Górną, stary ratusz, makietę starego miasta i kończy się w amfiteatrze.

Poznanie Olsztyna za pośrednictwem gry miejskiej nie jest pierwszą innowacyjną inicjatywą przedszkola „Dwójka”. W przeszłości placówka stworzyła projekt ekologicznej ścieżki edukacyjnej, którą można zwiedzać podczas spacerów wzdłuż Jeziora Długiego i w Parku Podzamcze.