Wykorzystanie świetnej pracy operacyjnej policji w Elblągu, aresztowano dwóch sprawców rozboju

Wykorzystanie świetnej pracy operacyjnej policji w Elblągu, aresztowano dwóch sprawców rozboju

W toku ekspresowej akcji policyjnej, oficerowie operacyjni wydziału „mienia” zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 24 i 26 lat. Po zestawieniu zgromadzonych dowodów, sąd postanowił umieścić obydwu z nich w areszcie tymczasowym. Są oni podejrzani o przeprowadzenie rozbójniczego ataku na kasjerkę w jednym z niewielkich sklepów samoobsługowych w Elblągu.

Zaatakowana przez tych dwóch mężczyzn, którzy byli zamaskowani kominiarkami i zaopatrzeni w rękawiczki, kasjerka padła ofiarą przerażającego napadu. Sklep, z którego zginęły pieniądze został okradziony w środku dnia, dokładnie w środę 3 kwietnia, w centrum Elbląga. Okazało się, że sprawcy zostali zatrzymani przez policję niedługo po incydencie. Śledztwo wykazało, że obaj mężczyźni przybyli do Elbląga tego samego dnia, kiedy doszło do napadu.

Po złamaniu prawa i przestraszeniu niewinnej kasjerki, obaj zostali zlokalizowani i aresztowani przez policję w jednym z hoteli, gdzie się zameldowali. Po takim ciągu wydarzeń, wniosek o tymczasowe aresztowanie został skierowany do sądu. Po rozważeniu dowodów, sędzia zdecydował o umieszczeniu 24-letniego i 26-letniego mężczyzny w areszcie na okres trzech miesięcy.

Według polskiego kodeksu karnego, obaj sprawcy czekają na surową karę za ich działania. W najgorszym scenariuszu, mogą spędzić nawet do piętnastu lat w więzieniu.