Nowoczesne miejskie kąpielisko w budowie: inwestycja o wartości 90 mln zł ma być gotowa na lato przyszłego roku

Nowoczesne miejskie kąpielisko w budowie: inwestycja o wartości 90 mln zł ma być gotowa na lato przyszłego roku

Główny basen, brodzik przeznaczony dla najmłodszych, zestaw z pięciu wodnych zjeżdżalni, pola do gier i zabaw, specjalny plac zabaw dla dzieci oraz obszerna, zielona przestrzeń na relaks – to elementy składające się na kompleks otwartego miejskiego kąpieliska. Obiekt, którego budowa jest wyceniana na około 90 milionów złotych, jest obecnie w trakcie realizacji.

Niezbędne prace rozbiórkowe zostały już wykonane, a teraz w toku są roboty ziemne. Grunt jest przygotowywany pod konstrukcję basenu pływackiego – w jego podłoże wkopano już 1500 pali, a docelowo ma ich być dwa razy tyle. Pracujący na placu budowy wykonawca rozpoczyna także prace związane z tzw. „budynkiem północnym”.

Teren przeznaczony na tę inwestycję zajmuje powierzchnię 35 254 m2. Kompleks ma być dostępny dla mieszkańców w czerwcu przyszłego roku. Całkowity koszt realizacji projektu to 90,5 miliona złotych. Z tej kwoty 65 milionów złotych pochodzi z dofinansowania z rządowego programu „Polski Ład”.

Prezydent Witold Wróblewski wyjaśnia, że mimo otrzymania obietnicy dofinansowania, żadne środki jeszcze nie wpłynęły na konto. Informuje, że refundacja kosztów inwestycji przez Skarb Państwa nastąpi dopiero po osiągnięciu przez projekt pewnego stopnia zaawansowania.