Duo mężczyzn aresztowanych za rozbojowy napad na sklep samoobsługowy w Elblągu

Duo mężczyzn aresztowanych za rozbojowy napad na sklep samoobsługowy w Elblągu

Niedawno, dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 26 lat, padło ofiarą działań policyjnych. Zostało to przeprowadzone przez oficerów operacyjnych z wydziału „mienia”, którzy po zebraniu odpowiednich dowodów, przedstawili je sądowi. W rezultacie, sędzia podjął decyzję o tymczasowym umieszczeniu obu mężczyzn za kratkami. Byli oni oskarżeni o brutalny napad na pracownicę obsługującą kasę w jednym z niewielkich sklepów samoobsługowych na obszarze Elbląga.

Para sprawców, zakrywając swoje twarze kominiarkami i nosząc rękawiczki, przerażała kasjerkę, zabierając jej gotówkę z kasy sklepowej. Incydent miał miejsce w środę (3.04) w samym sercu Elbląga. Funkcjonariusze policyjni prędko zareagowali na incydent i aresztowali obydwóch mężczyzn. Okazało się, że mieli oni przyjechać do Elbląga tylko tego dnia, a po popełnieniu przestępstwa zameldowali się w jednym z lokalnych hoteli. Właśnie tam policjanci ich zatrzymali. Wniosek o tymczasowe aresztowanie przestępców trafił do sądu i w rezultacie obaj mężczyźni, 24-latek i 26-latek, zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

Jeśli chodzi o prawne konsekwencje ich działania, zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Informacje te przekazał nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.