Wyjątkowe Halloween w Centrum Sztuki Galerii EL: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza!

Wyjątkowe Halloween w Centrum Sztuki Galerii EL: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza!

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki serdecznie zachęca do spędzenia nocy strachu, jaką jest 31 października, w otoczeniu artystycznym Centrum Sztuki Galerii EL. Chcemy uczcić ten wyjątkowy wieczór, oferując szereg atrakcji.

Naszym gościom zaproponujemy przemierzanie naszych wystaw, które na tę noc zostaną przesiąknięte gęstą atmosferą tajemnicy i niepokoju. Na odważnych czekają również warsztaty związane z przywoływaniem demonów. Ponadto, dla fanów muzyki przygotowaliśmy koncert, który na pewno dostarczy dreszczy emocji.

W ramach warsztatów przywoływania demonów, postaramy się ożywić mroczne postacie z polskiego folkloru, takie jak topielce, mamuny czy nocnice. Te straszne istoty były obecne w wyobraźni Polaków jeszcze po czasach II wojny światowej. W trakcie spotkania, nastrój grozy podkręcimy opowieściami oraz warsztatami z cyjanotypii – techniką wykorzystującą światło i ciemność do wywołania nadprzyrodzonych bytów. Każdy z uczestników będzie mógł zabrać ze sobą stworzone przez siebie duchy i demony.

Muzycznym aspektem wieczoru zajmie się zespół Pejscz – grupa stworzona przez prawdziwe elbląskie wampiry, które co roku w Halloween wychodzą z grobów aby zagrać muzykę pełną grozy. Ich występy charakteryzują się teatralnością i są okraszone scenografią nawiązującą do klimatu grobu. Dodatkowo, w tym roku grupa świętuje swoje dziesięciolecie.

Bilet na to wyjątkowe wydarzenie kosztuje 15 zł. Jeśli natomiast zdecydujesz się przyjść przebrany za postać z horroru, bilet będzie Cię kosztował jedynie 10 zł. Bilety dostępne są do kupienia na miejscu, w dniu imprezy. Prosimy pamiętać, że jest to wydarzenie dla osób dorosłych (18+). Rozpoczęcie o godzinie 18:30.