Budowa Branżowego Centrum Umiejętności na terenie powiatu działdowskiego

Budowa Branżowego Centrum Umiejętności na terenie powiatu działdowskiego

Decyzja została podjęta. Na mapie powiatu działdowskiego zaplanowano budowę nowego obiektu edukacyjnego – Branżowego Centrum Umiejętności. Samorząd otrzymał na ten cel środki z ministerstwa w wysokości 12 milionów złotych.

Nowa placówka oświatowa umiejscowiona zostanie w Zespole Szkół w Malinowie. Głównym celem Centrum będzie prowadzenie szkoleń dla pracowników przemysłu szklarskiego, co stanowić będzie jej unikalną specjalizację na skalę całego powiatu.

Paweł Cieśliński, starosta powiatu działdowskiego, poinformował, że siedziba Branżowego Centrum Umiejętności znajdzie się w zabytkowej oborze. Po pozyskaniu funduszy, samorząd przystąpił do realizacji projektu.

Koszty modernizacji budynku wyniosą 8 milionów złotych, zaś wyposażenie obiektu pochłonie dodatkowe 4 miliony złotych. Środki te pochodzą z rządowych funduszy. Placówką kierować będą eksperci z różnych regionów Polski. Dla uczestników szkoleń przewidziano komfortowy internat o nowoczesnym standardzie.

Prace budowlane rozpoczną się w nadchodzącym roku, co oznacza, że nowa placówka edukacyjna otworzy swoje drzwi dla uczestników szkoleń w niedalekiej przyszłości.