Dwa tragiczne wypadki drogowe w powiecie lidzbarskim

Dwa tragiczne wypadki drogowe w powiecie lidzbarskim

Na terenie powiatu lidzbarskiego, usytuowanego w województwie warmińsko-mazurskim, miały miejsce dwa wyjątkowo tragiczne zdarzenia drogowe. W pierwszym z nich, który rozegrał się we wtorek wieczorem na szosie numer 507 prowadzącej z Nowego Dworu do Ornety, życie stracił 62-letni kierowca. Natomiast drugi wypadek, odnotowany na trasie między Lubominem a Bieniewem we wczesny środowy poranek, przyniósł śmierć młodemu 25-latkowi.

Podczas środowego porannego incydentu, który nastąpił nieco przed siódmą rano na odcinku pomiędzy Lubominem a Bieniewem, 25-letni kierowca samochodu marki Volkswagen uderzył w drzewo rosnące przy drodze. Pomimo niewyjaśnionych jeszcze okoliczności zdarzenia, wiadomo, że młody mężczyzna był jedynym pasażerem pojazdu i zginął na miejscu.

Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim poinformowała o tym tragicznym zdarzeniu poprzez komunikat prasowy, dodając również informację o tym, że szczegółowe okoliczności wypadku są obecnie wyjaśniane pod nadzorem prokuratora.

Wtorkowy wieczorny wypadek, do którego doszło 17 października około godziny 18 na trasie numer 507 prowadzącej z Nowego Dworu do Ornety, dotyczył 62-letniego mieszkańca gminy Orneta. Podczas prowadzenia swojego fiata, mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Pomimo natychmiast podjętej reanimacji, nie udało się uratować jego życia.

Jak czytamy w komunikacie KPP w Lidzbarku Warmińskim, okoliczności tego tragicznego wypadku są obecnie badane przez prokuraturę w ramach śledztwa.