Wiosenny sezon futbolowy 2024: Olimpia Elbląg konfrontuje Skrę Częstochowa w otwierającym spotkaniu

Wiosenny sezon futbolowy 2024: Olimpia Elbląg konfrontuje Skrę Częstochowa w otwierającym spotkaniu

Zespół prowadzony przez trenera Przemysława Gomułki z Olimpii Elbląg, rusza do gry w 2024 roku, rozpoczynając rywalizację na domowym boisku przeciwko Skrze Częstochowa. Pomimo godziwej pozycji rywali w tabeli drugiej ligi, Skra boryka się z poważnymi problemami infrastrukturalnymi.

Skrę z Częstochowy, która zdobyła 28 punktów w 20 meczach, można obecnie znaleźć na 7 miejscu. Mimo to były drużyna z Fortuna Pierwszej Ligi może być zmuszona zejść nawet niżej w kolejnym sezonie. Chociaż są dobrze przygotowani do walki na boisku, to jest pewien dylemat organizacyjny: ich stadion nie ma trybun, co stawia pod znakiem zapytania ich licencję do gry na tym poziomie.

Podczas przerwy zimowej kilku kluczowych graczy opuściło klub, w tym Dawid Wojtyra, bramkarz Karol Szymkowiak oraz Piotr Nocoń – strzelec 5 goli. Z kolei Skra dodała nowych graczy do swojej drużyny, najbardziej znanym jest Maciej Mas, napastnik z Sandecji Nowy Sącz. Pomimo tych zmian, drużyna jest nadal potężnym rywalem – co pokazał ostatnio remisowy mecz wyjazdowy z Polonią Bytom, zakończony wynikiem 2:2.

Przygotowując się do konfrontacji z częstochowianami, Olimpia wystąpiła w siedmiu sparingach. Głównie rywalizowała z drużynami z niższych lig, które często pokonywała. Skład Olimpii w dużej mierze nie uległ zmianom, a trener gospodarzy dawał szansę młodym zawodnikom z drużyny rezerw. W meczu przeciwko Skrze Częstochowa wystąpią więc zawodnicy dobrze znani lokalnym fanom.