Emocjonalne pożegnanie insp. Roberta Muraszko, który opuszcza szeregi Policji Elbląskiej

Emocjonalne pożegnanie insp. Roberta Muraszko, który opuszcza szeregi Policji Elbląskiej

Dnia 22 lutego bieżącego roku, odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta insp. Roberta Muraszko, w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Po wielu latach służby, decyzja o przejściu na zasłużoną emeryturę była dla niego nieunikniona.

Mł. insp. Paweł Krauz, pełniący obecnie rolę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, uczestniczył w ceremonii. W trakcie uroczystości odpowiedzialność za elbląską jednostkę przekazał mł. insp. Tomaszowi Piaskowskiemu, który do tej pory był I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

Insp. Robert Muraszko swoją funkcję Komendanta Miejskiego Policji pełnił od 2016 roku i przez niemal 27 lat związany był z policją. Przez ostatnie 16 lat pracował jako zastępca, a następnie Komendant Miejski Policji w Elblągu. Jego służba obejmowała również Sztab Policji oraz Wydział Prewencji.

Muraszko został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju“, Złotą Odznaką Zasłużony Policjant, Brązową Odznaką za Zasługi w Pracy Penitencjarnej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej oraz Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

Pożegnaniu inspektora towarzyszyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, samorządowcy, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz współpracujących instytucji. Nie zabrakło również kolegów i przyjaciół z pracy.

Informacje te zostały potwierdzone przez nadkom. Krzysztofa Nowackiego, oficera prasowego KMP w Elblągu.