Wielkie otwarcie odnowionego Parku Planty i piknik dla rodzin w Elblągu

Wielkie otwarcie odnowionego Parku Planty i piknik dla rodzin w Elblągu

W nadchodzącą sobotę, mieszkańcy Elbląga będą świętować oficjalne otwarcie odświeżonego Parku Planty. Po ceremonii nastąpi czas na wspólne świętowanie na Pikniku Rodzinnym, który zapewni radosną atmosferę przez kolejne trzy godziny. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do zabawy o 15.00. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, gorąco zachęca do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Prace renowacyjne w Parku Planty, obejmujące także grocie zwanej Ślimaczą Górką oraz modernizację istniejącej fontanny z iluminacją świetlną przy ulicy 1 Maja, zostały ukończone w sierpniu tego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 5 061 104 złote.

Uroczyste otwarcie odnowionego parku zaplanowano na najbliższą sobotę (16.09) o godzinie 15:00. Bezpośrednio po nim, odbędzie się Piknik Rodzinny, który gwarantuje mnóstwo atrakcji dla wszystkich uczestników – zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Piknik potrwa do godziny 18:00. Na zakończenie imprezy, zostanie uruchomiona nowa iluminacja świetlna fontanny przy ulicy 1 Maja.

Park Planty będzie również pełnić funkcję miejsca spotkań dla młodzieży. Innowacyjny projekt o nazwie „Miejscówka – Grota -” rusza już 7 października. Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni promującej aktywność wśród mieszkańców Elbląga.