Czysty Świat: koniec akcji sprzątania i EKO PIKNIK w Elblągu

Czysty Świat: koniec akcji sprzątania i EKO PIKNIK w Elblągu

Od prawie trzydziestu lat, pod koniec września, odbywa się końcowa faza inicjatywy pod nazwą Sprzątanie Świata. Jest to tradycyjne wydarzenie, które co roku przyciąga miliony wolontariuszy z całego kraju. Szacowne raporty z poprzednich lat pokazują, że od momentu powstania polskiej odsłony tego projektu, liczba uczestników przekroczyła już 20 milionów.

W bieżącym roku, około czterdziestu instytucji edukacyjnych z Elbląga podjęło decyzję o zaangażowaniu się w tę akcję. Zebrali oni niezbędne materiały takie jak worki na śmieci czy rękawiczki ochronne od Departamentu Ochrony Środowiska UM i zapowiedzieli swój udział w tym ogólnokrajowym projekcie, skupiając swoje działania na czystości własnego miasta.

W ramach tego ekologicznego wydarzenia, 15 września, nadchodzący piątek, planowany jest EKO PIKNIK. Zostanie on zorganizowany na polanie leśnej Bażantarnia i potrwa od godziny 10 do 14. Tego dnia uczniowie szkół podstawowych z Elbląga będą mieli okazję skorzystać z wielu różnorodnych atrakcji.

Wśród zaplanowanych punktów programu znajdą się m.in. warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej, turnieje oraz pokazy. Przewidziane są także gry i zabawy o charakterze edukacyjnym, które mają na celu promowanie wiedzy na temat ochrony środowiska.