EuroSkills Gdańsk 2023. Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w rytmie zawodowego konkursu

EuroSkills Gdańsk 2023. Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w rytmie zawodowego konkursu

Pierwszego dnia, 48 uczniów z Zespołu Szkół Gospodarczych aktywnie uczestniczyło w drugim dniu EuroSkills Gdańsk 2023, jednego z największych wydarzeń zawodowych na naszym kontynencie. Konkurs ten, który trwał do 9 września, był ósmym wydaniem EuroSkills – platformy koncentrującej się na promowaniu edukacji zawodowej i rozwijaniu umiejętności młodych ludzi.

W ramach tej imprezy, setki ambitnych młodych ludzi z różnych zakątków Europy przybyły do Gdańska, aby rywalizować o tytuł najlepszego w swoim obszarze ekspertyzy. Wszyscy oni mieli przed sobą wyzwanie i szansę na to, by stać się najlepszymi w Europie w dziedzinach, które sami sobie wybrali.

Poza rywalizacją, uczestnicy mieli okazję odkrywać i uczyć się od siebie nawzajem. Nasza delegacja miała też okazję zobaczyć jak działają różne branże – od gastronomii (w tym piekarstwo, cukiernictwo, kelnerstwo czy hotelarstwo) przez budownictwo i spedycję, aż po usługi spa i wellness. Młodzi zawodowcy z 32 krajów prezentowali swoje umiejętności podczas różnych konkurencji. Dla naszych uczniów to była doskonała okazja do obserwacji ich rówieśników w praktyce, zarówno w zawodach, które są im znane z naszej szkoły, jak i tych, które do tej pory były dla nich tajemnicą.