Radosław Michalski o swojej funkcji w reprezentacji Polski

Radosław Michalski o swojej funkcji w reprezentacji Polski

Po dwóch dekadach Radosław Michalski został przywrócony do piłkarskiej reprezentacji Polski, ale w innym charakterze. Były 28-krotny reprezentant kraju i pomocnik będzie pełnił rolę łącznika między kierownictwem sztabu a zawodnikami, spędzając więcej czasu na zgrupowaniach. Michalski opowiedział o wyzwaniach, z jakimi przyjdzie mu się wkrótce zmierzyć.

Na pytanie, czy wraca do reprezentacji Polski, odpowiedział, że to raczej „powrót”. Prezes PFO, Cezary Kulesza, zdawał sobie sprawę, że drużynie brakowało kogoś, kto wypełni lukę między zarządem a zawodnikami, więc do tej roli powołał Michalskiego. Miało to zapobiec ewentualnym nieporozumieniom, jak to, które miało miejsce wcześniej. Należało połączyć wszystkie różne wersje historii, a to się nie udało.

Oczekuje się, że będę obecny na każdym obozie treningowym i będę uważnie obserwował wszystko, co się dzieje. Ponadto będę pomagał trenerowi i zawodnikom w każdy możliwy sposób. Miałem wcześniejsze doświadczenie w grze dla reprezentacji narodowej i można powiedzieć, że w zasadzie będę połączeniem dyrektora sportowego i przedstawiciela kadry kierowniczej.