Utrudnienia w ruchu drogowym w Elblągu związane z nabożeństwem Drogi Krzyżowej 27 marca

Utrudnienia w ruchu drogowym w Elblągu związane z nabożeństwem Drogi Krzyżowej 27 marca

Praktyki religijne, takie jak Droga Krzyżowa, mogą być nie tylko duchowo inspirujące dla uczestników, ale też wpływać na codzienną rutynę innych mieszkańców. Mieszkańcy Elbląga oraz osoby odwiedzające to miasto 27 marca, czyli w środę, mogą spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu drogowym. Te utrudnienia będą wynikać z przemarszu uczestników nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Ceremonia rozpocznie się o godzinie 19. Początek zostanie zaznaczony przy kościele Matki Bożej Królowej Polski, który mieści się przy ulicy Robotniczej w Elblągu. Następnie uczestnicy nabożeństwa przejdą przez szereg ulic – Jaśminową, Brzozową, płk. Dąbkę, 12 Lutego, Hetmańską, Giermków, Wigilijną, Świętego Ducha, Wodną i Mostową – docierając do celu swojego marszu, czyli katedry św. Mikołaja. Oczekuje się, że cały proces zakończy się około godziny 22.

Tego roku rozważania, które będą integralną częścią Drogi Krzyżowej, są autorstwa ks. dra Andrzeja Kilanowskiego. Ks. Kilanowski jest obecnie proboszczem parafii św. Jerzego w Elblągu.