Elbląski sport jako temat debaty – "Wiele aspektów wymaga poprawy"

Elbląski sport jako temat debaty – "Wiele aspektów wymaga poprawy"

Hotel Młyn stał się miejscem dyskusji na temat stanu sportu w Elblągu, która odbyła się 24.03. Za organizację otwartej debaty odpowiadał Wojciech Załuski, prezes UKS Silvant Kajak Elbląg. Załuski zauważył, że jedyny kandydat na urząd prezydenta miasta, który nie pojawił się na spotkaniu, to Michał Missan. Wyraził jednak satysfakcję z obietnicy współpracy ze strony pozostałych kandydatów.

Debata skupiła przedstawicieli różnych dziedzin sportu. Rozmawiano o potrzebie budowy nowego stadionu, problemach klubów sportowych oraz oczekiwanych rozwiązaniach dla sportowców. Załuski podkreślił, że debata była bardzo owocna i cieszy go fakt, że zgromadziła przedstawicieli wielu dyscyplin sportowych oraz kandydatów na prezydenta miasta.

Wybory samorządowe w Elblągu zaplanowane są na 7 kwietnia. O urząd prezydenta ubiega się pięciu kandydatów: Andrzej Śliwka, Stefan Rembelski, Sławomir Malinowski, Paweł Rodziewicz i Michał Missan. Ten ostatni nie wziął udziału w debacie.

Andrzej Śliwka wyraził swoje poparcie dla tego typu dyskusji, podkreślając, że służą one wypracowaniu dobrych programów dla miasta. Przypomniał również o wizycie Kamila Bortniczuka, ówczesnego Ministra Sportu i Turystyki, który obiecał finansowe wsparcie na budowę stadionu w Elblągu. Wskazał również na brak podpisu Ministra Sportu pod wnioskiem o przyznanie 7 mln zł na infrastrukturę sportową.

Z kolei Stefan Rembelski wskazał na konieczność zmiany podejścia do sportu i rekreacji w mieście. Skrytykował cięcia wydatków na sport wprowadzone przez obecne władze Elbląga i zaproponował wprowadzenie stabilnego modelu finansowania sportu, wspierania indywidualnych zawodników oraz utrzymania w dobrym stanie obiektów sportowych.

Sławomir Malinowski postawił na kulturę i sport jako atuty miasta, które powinny być promowane i finansowane transparentnie.

Paweł Rodziewicz zaznaczył, że każdy z kandydatów miał możliwość wyrażenia swojej opinii na temat elbląskiego sportu. Zwrócił uwagę na znaczenie doświadczenia i wiedzy ogólnej dla podejmowania słusznych decyzji dostosowanych do potrzeb społeczności.