Uczniowie w warmińsko-mazurskim rozpoczynają przygodę z ekonomią

Uczniowie w warmińsko-mazurskim rozpoczynają przygodę z ekonomią

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych ruszył wyjątkowy projekt pod nazwą „Ferie z ekonomią”. Od poniedziałku będzie on oferował ciekawe zajęcia uczniom klas VI i VII z województwa warmińsko-mazurskiego zlokalizowanym w Elblągu, Kozłowie i Olecku. Projekt, finansowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, kręci się wokół gier i konkursów edukacyjnych. Dodatkowo dzieci zostaną zabrane do lokalnych firm, banków i oddziałów okręgowych Narodowego Banku Polskiego.

„Prom z ekonomią” oferuje wciągający i produktywny sposób spędzania wolnego czasu poza klasą. Podczas tego programu uczniowie uczą się podstaw ekonomii, przedsiębiorczości i umiejętności życiowych, mając jednocześnie okazję do odwiedzenia lokalnych banków i przedsiębiorców. W tym roku odbędzie się również konkurs wiedzy ekonomicznej i finansowej z atrakcyjnymi nagrodami dla entuzjastycznych uczniów.

Udział w projekcie to także korzystne doświadczenie dla nauczycieli. Prowadzący poszerzają swoją wiedzę na temat aktywnego podejścia do nauczania i tematów takich jak trendy na rynku pracy, finanse, bankowość i przedsiębiorczość.