Tragiczne skutki wypadku pod Sawicą: dwie osoby nie żyją, jedna w ciężkim stanie

Tragiczne skutki wypadku pod Sawicą: dwie osoby nie żyją, jedna w ciężkim stanie

W rejonie miejscowości Sawica na terenie Warmii i Mazur doszło do straszliwego wypadku drogowego. Pojazd uderzył w drzewo, co skutkowało tragicznym bilansem – zginęły dwie osoby, a jedna została przewieziona do szpitala w krytycznym stanie. Policja na miejscu zdarzenia zatrzymała również 26-letniego mężczyznę, który nie odniósł żadnych obrażeń. Jak ustalono, był on pod wpływem alkoholu.

Sytuacja miała miejsce w czwartkowy wieczór, 5 października 2023 roku, około godziny 21:30. Wypadek zdarzył się na trasie pomiędzy Szczytnem a Jedwabnem. Jak informuje starsza sierżant Agata Stefaniak reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, samochód marki Volkswagen zjechał z drogi i uderzył w drzewo, będąc na wysokości Sawicy.

Podróżowało nim cztery osoby. Niestety, nie przeżyli 22-latek i 17-letnia dziewczyna. Trzecia osoba, 23-letni mężczyzna, została przetransportowana do szpitala w ciężkim stanie. Sierżant Stefaniak dodaje, że na miejsce zdarzenia wezwano 26-letniego mężczyznę, który nie odniósł żadnych obrażeń. Miał on więcej niż pół promila alkoholu w organizmie.

23-latek hospitalizowany po wypadku także zostanie poddany badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Tymczasem ciała 22-latka i 17-latki zostały przekazane do sekcji zwłok. Obecnie policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności mające na celu ustalenie, kto siedział za kierownicą pojazdu w momencie wypadku. Jak zauważa starsza sierżant Stefaniak, gdy służby dotarły na miejsce zdarzenia, wszystkie osoby uwikłane w wypadek znajdowały się poza pojazdem.