Sprawozdanie z weekendowej działalności policji

Sprawozdanie z weekendowej działalności policji

Podczas ostatniego weekendu, funkcjonariusze prewencyjni policji musieli przeprowadzić aż 71 interwencji. Policjanci byli zmuszeni do kontrolowania tożsamości aż 240 osób na ulicach. Dwie osoby mężczyzn musiały spędzić czas w celi wytrzeźwień. Wydano również 18 mandatów karnych, 70 razy udzielono pouczeń, a jeden wniosek o ukaranie został skierowany do sądu.

Funkcjonariusze z oddziału ruchu drogowego, podczas swojej służby, sprawdzili dokumenty 144 osobom oraz przeprowadzili kontrolę techniczną 135 pojazdów. Odnotowali również 18 kolizji drogowych, choć, na szczęście, nie doszło do żadnego wypadku. W trakcie kontroli prędkości, aż 75 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Z tego powodu, nałożono 63 mandaty i udzielono 32 pouczeń.

Złożono także 14 wniosków do sądu o ukaranie i przeprowadzono badania alkomatem na 380 kierowcach. Niestety, dwóch z nich było pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był 39-letni kierowca Toyoty, który pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu, zasnął za kierownicą, wpadając w rów. Może mu teraz grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.