Spotkanie z Krystyną Chojnowską-Liskiewicz – pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła świat na jachcie

Spotkanie z Krystyną Chojnowską-Liskiewicz – pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła świat na jachcie

2 czerwca o godzinie 18:00 Przystań z Kulturą serdecznie zaprasza na wydarzenie poświęcone życiu i osiągnięciom Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, Honorowej Obywatelki Ostródy i niezwykłej żeglarki, która jako pierwsza kobieta samodzielnie opłynęła glob na jachcie żaglowym.

Główne punkty programu wydarzenia to: * autorskie spotkanie z Pauliną Reiter, redaktorką „Wysokich Obcasów”, oraz promowanie jej książki zatytułowanej „Samotne oceany. Historia Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, pierwszej kobiety, która opłynęła świat solo”, * multimedialna prezentacja autorstwa Cezarego Wawrzyńskiego pt. „Znaczy Pani Kapitan”.

W swojej pasjonującej biografii reportażowej, Paulina Reiter przybliża sylwetkę Pani Kapitan, opisując jej życie codzienne oraz pełne emocji morskie przygody. Na pierwszym planie znajduje się najbardziej znaczące osiągnięcie Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz – pokonanie 30 tysięcy mil morskich w samotności, stawiając czoła nieprzewidywalnym żywiołom. „Samotne oceany” to opowieść nie tylko o odwadze, żeglarstwie bez użycia GPS-a i roli kobiet na morzu, ale także o miłości. Autorka próbuje również znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego tak mało osób w Polsce zna historię Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz i pragnie przywrócić pamięć o jej niezwykłym wyczynie.

W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję zakupić książkę oraz otrzymać autograf od samej autorki, Pauliny Reiter.