Rowery kontra samochody – dwa poważne incydenty na drogach w Elblągu

Rowery kontra samochody – dwa poważne incydenty na drogach w Elblągu

Dnia 13 listopada odnotowano dwa niebezpieczne incydenty z udziałem rowerzystów. W obu sytuacjach, poszkodowanymi okazali się właśnie oni, czyli uczestnicy ruchu drogowego o najmniejszym stopniu ochrony. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ulicy Płk. Dąbka i skutkowało przede wszystkim przerażeniem oraz mandatem dla winnej.

Tam to 50-letnia kierująca samochodem marki Alfa Romeo, przejeżdżając przez przejście dla pieszych, potrąciła przyczepkę rowerową, którą za sobą ciągnął rowerzysta. Na nasze szczęście, przyczepka była pusta. Kobieta została ukarana sankcją finansową w wysokości 1100 złotych oraz karą punktową wynoszącą 10 punktów.

Drugi z incydentów miał miejsce w miejscowości Kupin. Tam rowerzysta został potrącony przez mężczyznę kierującego samochodem marki VW Golf. Nieszczęsny łuk drogi stał się miejscem wypadku, w wyniku którego rowerzysta doznał obrażeń ciała, między innymi złamań. Został on przewieziony karetką do najbliższego szpitala. Policjanci z Pasłęka prowadzą postępowanie w sprawie tego wypadku.

W kontekście tych zdarzeń, warto przypomnieć o ograniczonej widoczności po zmierzchu, która następuje już około godziny 16.00. Apelujemy o korzystanie z elementów odblaskowych oraz odpowiedniego oświetlenia, zwłaszcza gdy poruszamy się poboczem poza terenem zabudowanym – to nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale i obowiązek – informuje nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.