Przyłącz się do akcji sprzątania parku Bażantarnia zorganizowanej przez Stowarzyszenie Babska Wyspa i Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

Przyłącz się do akcji sprzątania parku Bażantarnia zorganizowanej przez Stowarzyszenie Babska Wyspa i Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

Z wielką radością Stowarzyszenie Babska Wyspa wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu zaprasza wszystkich, dla których ważna jest dbałość o przyrodę oraz miłośników spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu, do zaangażowania się w inicjatywę porządkowania parku Bażantarnia.

Porządkowanie terenu parku zaplanowane jest na sobotę, 21 października, a rozpoczęcie prac przewidziane jest na godzinę 11.00. Miejscem zbiórki dla wszystkich uczestników jest muszla koncertowa znajdująca się w parku.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają niezbędne wyposażenie takie jak worki na zbierane odpady czy rękawice chroniące dłonie, jednocześnie apelując do uczestników o założenie stosownych ubrań i butów, które zapewnią komfort podczas pracy. Po zakończeniu akcji sprzątania organizatorzy zaplanowali wspólne ognisko. To idealna okazja do integracji, nawiązania nowych znajomości i aktywnego spędzenia czasu na łonie natury.

Inicjatywa sprzątania parku jest częścią szerszego projektu „Miasto aktywnych obywateli”, który jest dofinansowywany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.