Rozpoczęcie cyklu koncertów muzyki alternatywnej w Elbląsku

Rozpoczęcie cyklu koncertów muzyki alternatywnej w Elbląsku

Elbląska Biblioteka na Starówce ma zaszczyt zaprosić na serię siedmiu koncertów, które będą celebracją nowej, alternatywnej muzyki polskiej. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 20 października, a cały cykl potrwa do połowy grudnia. Szerokim echem odbije się prezentacja takich grup jak 100nka i Gralak, Pablopavo, Kasia Lins, Kaliber 44, Dylan czy Bibobit. Rozpoczynający całość występ duetu BAiKA z pewnością wprowadzi słuchaczy w niepowtarzalny nastrój.

BAiKA to projekt dwóch osobowości muzycznych: Piotra Banacha i Katarzyny Kafi Figaj. Piotr jest znany przede wszystkim jako twórca oraz lider popularnych zespołów HEY (do roku 1999) i INDIOS BRAVOS, ale nie można zapomnieć o jego zaangażowaniu w szczecińskie środowisko muzyczne lat 80, gdzie grał w takich grupach jak Grass, Kryterium, Kolaboranci czy Dum Dum. Z kolei Kafi to wybitna instrumentalistka i wokalistka, która swoimi umiejętnościami skradła serca wielu słuchaczy, co doceniła Kasia Nosowska zapraszając Kafi na pożegnalną trasę HEY – Fayrant Tour. Wcześniej jednak, to Piotr dostrzegł talent Kafi, gdy ta wystąpiła jako support przed Indios Bravos.

Występy BAiKi są jak teatralne spektakle, w których każda piosenka jest osobnym aktem pełnym emocji. Na scenie (i w życiu prywatnym) Piotr i Kafi tworzą niepowtarzalny duet, za pomocą słów, dźwięków i gestów oddają emocje między sobą. Ich konfrontacje muzyczne to spotkanie dwóch pokoleń, gdzie gitara wchodzi w dialog z bogatą elektroniką. Jak w każdej bajce, tak i na koncertach BAiKi uczestnicy mogą spodziewać się szczęśliwego zakończenia i muzycznego katharsis.

Pierwszy koncert cyklu, 20 października, rozpocznie BAZIA – elbląska wokalistka znana ze sceny alternatywno-popowej jako Lady Catskin. Jej debiutancki album „Kosmos 55” już teraz można przesłuchać. Start koncertu o godzinie 19.30.