Przyjemniejsze i szybsze podróże samochodem po województwie warmińsko-mazurskim dzięki nowym obwodnicom

Przyjemniejsze i szybsze podróże samochodem po województwie warmińsko-mazurskim dzięki nowym obwodnicom

Z myślą o komforcie i szybkości podróżowania, województwo warmińsko-mazurskie otrzyma pięć nowych obwodnic. Są one realizowane jako część większego projektu, którego celem jest budowa aż 100 obwodnic na terenie całego kraju. Postęp prac nad tym ambitnym planem monitoruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która dostarcza regularne aktualizacje na ten temat.

W ramach tego ważnego dla regionu projektu, już ukończono jedną obwodnicę. Jest to obwodnica Smolajn, która jest elementem drogi krajowej numer 51. Została oddana do użytku prawie dwa miesiące przed zaplanowanym terminem, a dokładnie pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

W kolejnej dekadzie, czyli do 2030 roku, planowane są do zrealizowania obwodnice w czterech miejscowościach: Olsztynie i Dywitach, Piszu, Szczytnie oraz Gąsku. W planach rezerwowych figuruje także obwodnica Dobrego Miasta. Jak podkreśla Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nowe obwodnice będą nie tylko charakteryzować się wysokimi parametrami technicznymi, ale również będą wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa ruchu drogowego. To oznacza, że oprócz innego, zapewniać będą prawidłowe oświetlenie przejść dla pieszych.