Przygoda z jesienią: Biegi na Orientację w Parku Dolinka

Przygoda z jesienią: Biegi na Orientację w Parku Dolinka

Zapraszamy miłośników aktywnego spędzania czasu na jesienną odsłonę Biegów na Orientację. Jest to wyjątkowa okazja, gdyż po raz pierwszy zawodnicy będą mieli możliwość rywalizacji na zupełnie nowej trasie, zaplanowanej w malowniczym Parku Dolinka. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy już w najbliższą sobotę, 28 października, punktualnie o godzinie 15:00.

Dla każdego uczestnika, niezależnie od wieku czy doświadczenia w biegach na orientację, organizatorzy przygotowują odpowiednio dopasowaną trasę. W ciągu całego roku odbędzie się cztery takie imprezy, dedykowane każdej z por roku. Na metę czekają medale dla najlepszych zawodników w różnych kategoriach: mężczyźni, kobiety, dzieci (wg grup wiekowych) oraz rodziny.

Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich – indywidualnych zawodników, grupy znajomych i całe rodziny. Nie jest wymagane bieganie – można również pokonywać trasę spacerem czy z użyciem kijków do nordic walking. Głównym celem jest odnalezienie ukrytych w parku punktów kontrolnych, do czego pomocna będzie szczegółowa mapa dostarczona przez organizatorów.

Impreza jest organizowana cyklicznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Elbląski Klub Orienteeringu Gryf. Początek biegu o godz. 15.00 przy amfiteatrze w Parku Dolinka. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu imprezy, czyli 28 października (sobota), na miejscu startu. Dodatkowym atutem jest brak opłat za udział w biegu.