Bezpieczeństwo na drogach podczas święta Wszystkich Świętych – działania policji

Bezpieczeństwo na drogach podczas święta Wszystkich Świętych – działania policji

Z każdym listopadem nadejdzie dla funkcjonariuszy policji okres wzmożonych działań na polskich drogach, związanych ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych. Zadaniem mundurowych jest dbanie o porządek i bezpieczeństwo na drogach, z naciskiem na rejon wokół cmentarzy oraz główne trasy komunikacyjne między miastami. Oprócz tego, mundurowi będą sprawować pieczę nad bezpieczeństwem parkingów oraz innych miejsc zgromadzeń ludzi. Dodatkowo, będą pilnować porządku w komunikacji miejskiej i starać się zapobiegać chuligańskim ekscesom. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby planowali swoją podróż z wyprzedzeniem i zapoznawali się ze zmianami w organizacji ruchu.

W tym roku, zintensyfikowane czynności policyjne związane z obchodami Wszystkich Świętych rozpoczną się już 31 października, a skończą 2 listopada. To oznacza, że od wtorku do czwartku policjanci z drogówki na terenie całego kraju będą prowadzić działania prewencyjno-kontrolne. Z racji na to, że wiele osób skorzysta z wolnego dnia świątecznego do odwiedzenia rodzin w różnych miejscach, należy spodziewać się wzmożonego ruchu drogowego.

Aby uniknąć większej liczby incydentów drogowych spowodowanych masowymi przemieszczeniami ludzi, funkcjonariusze w mundurach i po cywilnemu, wspierani przez przedstawicieli innych służb, będą czuwali nad spokojnym przebiegiem tych dni i udzielali pomocy tam, gdzie będzie to konieczne.

Podczas zeszłorocznych działań policyjnych „Wszystkich Świętych 2022” na terenie Warmii i Mazur w dniach od 31 października do 2 listopada zarejestrowano 7 wypadków drogowych. Niestety, w wyniku tych incydentów 2 osoby straciły życie, a 5 zostało rannych. Policja została wezwana również do 111 kolizji drogowych, a podczas prowadzonych kontroli drogówki ujawniono 24 nietrzeźwych kierowców.

W związku z obchodami Wszystkich Świętych, w niektórych rejonach można się spodziewać tymczasowych zmian w organizacji ruchu lub dodatkowych miejsc parkingowych. Dlatego też gorąco zachęcamy do uważnego śledzenia oznakowania drogowego oraz regularnego zapoznawania się z aktualnymi informacjami od lokalnych komend policji. Również warto śledzić różne lokalne serwisy i portale informacyjne, które będą publikować najświeższe informacje na temat planowanych zmian w organizacji ruchu.