Przetarg na budowę parkingu w mieście przy ulicy Tamka został ogłoszony

Przetarg na budowę parkingu w mieście przy ulicy Tamka został ogłoszony

Władze miasta od długiego czasu szukają inwestora gotowego podjąć się budowy parkingu przy ulicy Tamka. Właśnie zapowiedziały przetarg, którego celem jest znalezienie kandydata do wieczystego użytkowania danego gruntu.

Zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy dowiedzieli się o niespodziewanym ogłoszeniu przetargu na udzielenie wieczystego użytkowania nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Tamka 3C, kiedy informacja ta pojawiła się 23 kwietnia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego. Jest to niezabudowany teren o powierzchni 0,5448 hektara, umiejscowiony w Elblągu, dokładnie tam, gdzie skrzyżowanie Bulwaru Zygmunta Augusta krzyżuje się z aleją Wyszyńskiego.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania miejskiego, działka ta została przeznaczona do wybudowania na niej parkingu wielopoziomowego 2-3 piętrowego. Parking ten miałby służyć zarówno autokarom, jak i samochodom osobowym.

Na nieruchomość przy ulicy Tamka 3C cena wywoławcza wynosi 1 milion 950 tysięcy złotych. Termin przetargu ustalono na dzień 24 czerwca.