Planowane prace konserwacyjne sieci wodociągowej przez EPWiK Sp. z o.o. w maju 2024 r. mogą spowodować czasowe utrudnienia w dostawie wody

Planowane prace konserwacyjne sieci wodociągowej przez EPWiK Sp. z o.o. w maju 2024 r. mogą spowodować czasowe utrudnienia w dostawie wody

EPWiK Sp. z o.o. przekazuje informację o zaplanowanych pracach konserwacyjnych na sieci wodociągowej, które mają miejsce w nocy z 6 na 7 maja oraz z 8 na 9 maja 2024 roku. Prace te są częścią corocznej „wiosennej” konserwacji i mogą prowadzić do pewnych ograniczeń w dostawie wody.

Zgodnie z harmonogramem, nocne godziny od 23:00 do 5:00 pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem (6-7 maja) wpłyną na takie obszary jak dzielnica ZAWODZIE (część Elbląga na zachód od Kanału Elbląskiego), Kazimierzowo (fragmenty miejscowości przy ul.Radomskiej w Elblągu), Bielnik Pierwszy oraz Władysławowo. W tych lokalizacjach nastąpi całkowite przerwanie dostawy wody.

Nocne prace konserwacyjne planowane są również na godziny 23:00 do 5:00 pomiędzy środą a czwartkiem (8-9 maja). Przerwy w dostawie wody lub spadki ciśnienia mogą dotknąć mieszkańców ulic znajdujących się przy liniach ulic Stoczniowa, Bożego Ciała, Tetralna, Nowowiejska oraz 12-go Lutego (na południe od skrzyżowania z ul.Nowowiejską i Teatralną), a także mieszkańców ul.Górnośląskiej, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Kościuszki.

Powyższe utrudnienia mogą prowadzić do okresowego pogorszenia jakości wody. W przypadku zauważenia takich nieprawidłowości, EPWiK Sp. z o.o. prosi o kontakt z Pogotowiem Technicznym pod numerem telefonu 994.

Przedsiębiorstwo EPWiK Sp. z o.o. z góry przeprasza za wszelkie niedogodności wynikające z planowanej konserwacji sieci wodociągowej.