Przechwycono 616 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów podczas akcji Straży Granicznej i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego

Przechwycono 616 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów podczas akcji Straży Granicznej i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego

Podczas koordynowanych działań, które przeprowadzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie oraz pracownicy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w stolicy kraju, udało się przejąć 616 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

22 lutego, na terenie powiatu płockiego, strażnicy graniczni i KAS zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot Boxer. Za kierownicą siedział 47-letni mężczyzna pochodzący z powiatu mławskiego. Jak się okazało, w bagażniku pojazdu ukryte były w zbiorczych opakowaniach oznaczonych jako „pizza” nielegalne wyroby tytoniowe. Wartość takiego towaru, nieopodatkowanego obowiązkowymi znakami skarbowymi akcyzy, szacuje się na ponad pół miliona złotych.

Kierujący pojazdem mężczyzna został oskarżony o popełnienie przestępstwa karno-skarbowego i grozi mu surowa kara finansowa. Od podejrzanego zabezpieczono środki pieniężne na kwotę 20 tysięcy złotych, które posłużą jako zabezpieczenie na poczet ewentualnej przyszłej kary.

Procedury dotyczące sprawy są kontynuowane przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Braniewie.