Protesty w Elblągu mogą spowodować utrudnienia w ruchu drogowym i miejskim

Protesty w Elblągu mogą spowodować utrudnienia w ruchu drogowym i miejskim

Chcielibyśmy przekazać ważne informacje dla wszystkich mieszkańców Elbląga. W najbliższy piątek, miasto i drogi prowadzące do niego i z niego będą prawdopodobnie doświadczać pewnych trudności w ruchu drogowym ze względu na zaplanowane zgromadzenie protestujących. Nie wykluczone są także opóźnienia lub przestój w kursowaniu autobusów miejskich. Zalecamy skorzystanie z tramwajów jako alternatywy.

Działania Policji, które mają na celu poprawę sytuacji, obejmują wyznaczanie alternatywnych dróg dojazdu. Apelujemy do kierowców, aby zastosowali się do zaleceń służb i unikali dróg, którymi mają przejeżdżać protestujący. Jeśli to możliwe, lepiej unikać podróży w tym dniu, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Zgodnie z informacjami, które otrzymaliśmy, w piątkowym zgromadzeniu ma uczestniczyć około 300 pojazdów, takich jak traktory, samochody osobowe czy ciężarowe. Protest ma miejsce w Elblągu i potrwa od godziny 10:00 do 15:00.

Trasa przejazdu protestujących rozpocznie się na ulicy Żuławskiej i poprowadzi przez ulicę Warszawską do Ronda LEER. Stamtąd skierują się do Ronda Bitwy Warszawskiej, a następnie przejadą przez Aleję Wyszyńskiego, ulice Rycerską, Pocztową i Browarną do Ronda NSZZ Solidarność. Tam zrobią około 20-minutowy postój. Dalej trasa prowadzi przez ulice Brzeską, Płk. Dąbka, 12 Lutego do skrzyżowania ulic: 12-Lutego- Grota Roweckiego – Armii Krajowej, gdzie nastąpi kolejny – około godzinny postój. Protestujący przejadą jeszcze przez ul. Hetmańską, Al. Tysiąclecia, Al. Grunwaldzką – do Ronda Bitwy pod Grunwaldem, skąd wrócą ulicami: Al. Grunwaldzką, Tysiąclecia, Wyszyńskiego i Warszawską do ulicy Żuławskiej.

Podczas trwania zgromadzenia mogą występować utrudnienia w ruchu pojazdów na wskazanych ulicach, a nawet czasowe zamknięcia. Utrudnienia w ruchu mogą występować również przed i po zaplanowanym zgromadzeniu na drogach dojazdowych do miasta i z miasta. W miejscach protestów sygnalizacja świetlna będzie wyłączona, a Policja będzie kierować ruchem na alternatywne trasy. Przewiduje się, że komunikacja tramwajowa będzie funkcjonowała normalnie, natomiast w przypadku autobusów miejskich możliwe są opóźnienia lub zmiany trasy. Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.