Protest przeciwko marnowaniu żywności: Przemarsz dzieci i młodzieży w Międzynarodowym Dniu Żywności

Protest przeciwko marnowaniu żywności: Przemarsz dzieci i młodzieży w Międzynarodowym Dniu Żywności

16 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Żywności, dzieci i młodzież ponownie przejdą ulicami miasta, wyrażając swoje niezadowolenie związane z marnotrawstwem żywności. W barwnym przemarszu, który rozpocznie się o godzinie 10 przed główną bramą Urzędu Miasta, młodzi ludzie przemaszerują ulicami Łączności, Grota -Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Wigilijną, aż do Starego Rynku. Finał marszu zaplanowany jest przed Ratuszem Staromiejskim.

Z myślą o najbardziej aktywnych uczestnikach protestu przygotowaliśmy nagrody. Wyróżnione zostaną najbardziej zaangażowane placówki edukacyjne – szkoła i przedszkole, które wezmą udział w marszu z największą grupą. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda indywidualna za najciekawsze przebranie.

W protest przeciwko marnowaniu żywności zaangażowało się pięć przedszkoli oraz cztery szkoły podstawowe. Bezpieczeństwo uczestników marszu zapewnią policja oraz klasy mundurowe z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych.

Zachęcamy do udziału w marszu dzieci, przypominając stare powiedzenie: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. To właśnie dzieci najefektywniej przekazują swoim rodzinom wartości, które same przyswoiły.

Podkreślamy znaczenie niemarnowania żywności, ponieważ nadal wiele jedzenia jest bezsensownie marnowane, a produkcja żywności pochłania ogromne ilości zasobów naturalnych naszej planety. Musimy pamiętać, że zasoby te nie są nieskończone i musimy zadbać o to, aby wystarczyło ich nie tylko dla naszych dzieci, ale również dla naszych wnuków.