V. edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu zakończona sukcesem

V. edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu zakończona sukcesem

Elbląski kinoteatr Światowid przyciągnął tłumy podczas piątej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu. Tegorocznym triumfatorem okazał się 41-letni Krzysztof Borzęcki.

Na sali kinowej Światowid zgromadziło się około stu osób, które zdecydowały się na podjęcie wyzwania i sprawdzenie swojej wiedzy o Elblągu. Dodatkowo, trzydzieści osób skorzystało z możliwości rozwiązania testu w formie elektronicznej. Ciekawostki dotyczące takich tematów jak historia, sport, gospodarka, kultura czy zagadnienia społeczne zostały zamknięte w sześćdziesięciu pytaniach konstruujących test. Pytania dotyczyły między innymi pochodzenia nazwy miasta, szczególności wizerunku kogi na najstarszej pieczęci elbląskiej czy ilości statków wyprodukowanych w stoczni Schichaua w Elblągu.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Borzęcki – 41-letni mieszkaniec Elbląga. Mówił o swojej miłości do miasta, a także zaskoczeniu z powodu zwycięstwa, ponieważ w tym roku nie przygotowywał się do testu specjalnie. Przyznał, że często opowiada o Elblągu osobom z innych miast – w szczególności pracownikom firmy, dla której pracuje.

Wśród laureatów znaleźli się również Tomasz Mizerski, który zajął drugie miejsce oraz Mariusz Kapela na trzecim miejscu. Nagrodami były odpowiednio: laptop, tablet i smartfon. Tegoroczna edycja testu przyciągnęła również szkoły ponadpodstawowe z Elbląga – najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych. Łącznie w piątej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu uczestniczyło prawie 150 osób.