Próba sprzedaży gruntów w Elblągu na budowę garaży – drugie podejście

Próba sprzedaży gruntów w Elblągu na budowę garaży – drugie podejście

Władze miasta Elbląga podejmują kolejną próbę sprzedania terenu położonego przy ulicy Pokornej, z przeznaczeniem na budowę garaży. Cena początkowa dla tych gruntów wynosi nieco mniej niż 300 tysięcy złotych netto.

Dwie niewykorzystane działki, umiejscowione obok charakterystycznego elementu krajobrazu zwanych potocznie „Elbląskim batmanem”, naprzeciw miejskiego targowiska, są przeznaczone pod garaże. Mają one łączną powierzchnię przekraczającą 1000 metrów kwadratowych. Jedna z działek ma zostać sprzedana w formie użytkowania wieczystego na okres 40 lat, a druga (w praktyce stanowi ona jedynie połowę udziałów) ma być oferowana jako własność. Cena startowa dla tych nieruchomości to 296,5 tysiąca złotych netto (do ceny tej dolicza się jeszcze wartość podatku VAT). Warto zauważyć, że w bezpośrednim sąsiedztwie już znajdują się garaże, które powstały kilkadziesiąt lat temu. Do nich prowadzi droga dojazdowa.

Należy jednak pamiętać, że te tereny nie są uwzględnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Decyzję o warunkach zabudowy tego miejsca, w której zawarto również informacje na temat budowy zespołu murowanych garaży dla samochodów osobowych, wydał prezydent Elbląga już w 2007 roku.

Przetarg na sprzedaż tych działek ma się odbyć 19 lutego w Urzędzie Miejskim. Kupujący będzie musiał zobowiązać się do zagospodarowania tych terenów do końca 2026 roku.