Ogień pustoszy opuszczony budynek przy ulicy Zagonowej w Elblągu

Ogień pustoszy opuszczony budynek przy ulicy Zagonowej w Elblągu

W ostatnich godzinach popołudniowych 17 stycznia 2024 roku, dokładnie około 16:50, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Informacja dotyczyła pożaru trzypiętrowego obiektu mieszkalnego, zlokalizowanego przy ulicy Zagonowej w Elblągu.

Jednostki straży pożarnej, które dotarły na miejsce zdarzenia, natknęły się na rozwijający się ogień, który pojawił się na poszyciu dachowym budynku. W chwili wybuchu pożaru, budynek był opuszczony i niewykorzystywany. Kluczowe działania podjęte przez strażaków obejmowały zabezpieczenie obszaru wokół płonącego obiektu oraz użycie czterech prądów gaśniczych do walki z ogniem. Między innymi, strumień wody został skierowany na palący się dach z drabiny mechanicznej i hydraulicznego podnośnika; dodatkowo jeden prąd wody został przekierowany do wnętrza budynku przez klatkę schodową. Działania te doprowadziły do skutecznego ugaszenia pożaru.

Kierujący działaniami ratowniczymi (KDR) podjął decyzję o odwołaniu strażaków z wnętrza budynku, ze względu na ewentualne zagrożenie wynikające z niestabilności konstrukcji dachu. W dalszej kolejności przeprowadzono demontaż części poszycia dachowego, aby upewnić się, że nie ma już żadnych ognisk pożaru.

Pomimo groźnej sytuacji, nie odnotowano żadnych ofiar wśród osób znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia. Policja wszczęła postępowanie w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tego niefortunnego incydentu.