Policja planuje działania na drogach w związku ze świętem Wszystkich Świętych

Policja planuje działania na drogach w związku ze świętem Wszystkich Świętych

Co roku, początek listopada to czas wzmożonej pracy dla policji, szczególnie na drogach. To wynika z obchodów Wszystkich Świętych, które w naturalny sposób powodują większe natężenie ruchu drogowego, zwłaszcza w rejonach cmentarzy i na głównych trasach komunikacyjnych pomiędzy miastami. Funkcjonariusze będą również obserwować tereny wokół parkingów oraz miejsc zgromadzeń ludzi. Zadaniem policji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas tych dni, a także przeciwdziałanie ewentualnym wybrykom chuligańskim. Apelujemy do kierowców o wcześniejsze zaplanowanie tras podróży oraz zaznajomienie się z tymczasowymi zmianami w organizacji ruchu drogowego.

W tym roku działania prewencyjno-kontrolne na drogach w okresie Wszystkich Świętych rozpoczną się już 31 października i potrwają do 2 listopada, czyli od wtorku do czwartku. Ponieważ te dni są wolne od pracy, wielu ludzi wykorzysta ten czas na odwiedziny u swoich bliskich. Policjanci, zarówno umundurowani jak i cywilni, wspierani przez przedstawicieli innych służb, będą starali się zapewnić spokojny i bezpieczny przebieg tych dni.

Podczas ubiegłorocznych działań związanych ze świętem Wszystkich Świętych, na Warmii i Mazurach między 31 października a 2 listopada, zanotowano 7 wypadków drogowych. W ich wyniku życie straciły dwie osoby, a pięć zostało rannych. Policjanci wezwani byli również do 111 kolizji drogowych i podczas przeprowadzonych kontroli zatrzymali 24 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Ponadto, w niektórych miejscach możliwe są tymczasowe zmiany organizacji ruchu na czas trwania obchodów Wszystkich Świętych. Dodatkowo mogą pojawiać się tymczasowe parkingi. W związku z powyższym, sugerujemy kierowcom szczególną uwagę na oznakowanie drogowe oraz zachęcamy do śledzenia informacji na temat planowanych zmian w ruchu drogowym, które będą publikowane przez lokalne serwisy informacyjne oraz policjantów z poszczególnych powiatów.