Policja apeluje o ostrożność. W Elblągu coraz więcej pijanych kierowców

Policja apeluje o ostrożność. W Elblągu coraz więcej pijanych kierowców

W trakcie ostatniego weekendu policjanci odnotowali kilka przypadków związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. Dziś apelują o ostrożność pieszych ze względu na to, że coraz więcej kierowców decyduje się wsiadać za kółko po spożyciu. W trakcie jednego weekendu policjanci z drogówki w Elblągu zatrzymali aż sześciu kierowców po spożyciu alkoholu. Jeden z nich miał we krwi aż dwa promile alkoholu. Co więcej, jego wybryki nie skończyły się na piciu. Okazało się bowiem, że miał on przy sobie narkotyki.

Było oczywiście jeszcze więcej przypadków. Dokładnie nieopodal ulicy browarnej zatrzymano mężczyznę w wieku 43 lat. Mieszkaniec, kierując swoim pojazdem, doprowadził do poważnej kolizji. Gdy policja go zatrzymała, został poddany testom na trzeźwość. Okazało się, że miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Inny z patroli w trakcie tego samego weekendu poddał kontroli mężczyznę w wieku 38 lat. Policjanci w trakcie sprawdzania stanu jego trzeźwości odkryli, że miał niemal 2 promile.

Pijani kierowcy i potrącenia na drodze. Policjanci odnotowali kilka poważnych przypadków związanych z kolizjami

11 września miał miejsce bardzo poważny wypadek, o którym mówiono na łamach gazety, jak i telewizji lokalnej. Mężczyzna w wieku 64 lat usiłował przekroczyć jezdnię w miejscu niedozwolonym. Poskutkowała to kolizją z nadjeżdżającym seatem. Pieszy trafił w ciężkim stanie do szpitala. Do tej pory stan jego zdrowia stoi pod wielkim znakiem zapytania. Nie mamy pewności co do tego, czy uda mu się z tego wyjść. Uszkodzona została jego głowa, jak i nogi. Po uderzeniu samochodu przeleciał przez maskę i został mocno poturbowany.

Policjanci przyjrzeli się szczegółom zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna, który potrącił starszego pieszego, był obcokrajowcem z zakazem prowadzenia pojazdów. Policja zatrzymała jego paszport i poddała go szczegółowej kontroli. Okazało się wkrótce, że miał on zakaz prowadzenia pojazdów samochodowych jeszcze do 2024 roku.

Dzień później miała miejsca kolizja z udziałem rowerzystki. W niedzielę tego samego weekendu potrącona została kobieta w wieku 74 lat. Kierowca i rowerzystka były nietrzeźwe.