Podsumowanie weekendowych działań policji w Elblągu: 137 interwencji i 5 zatrzymanych poszukiwanych

Podsumowanie weekendowych działań policji w Elblągu: 137 interwencji i 5 zatrzymanych poszukiwanych

W Elblągu miniony weekend okazał się być wyjątkowo pracowity dla policji. W ramach działań prewencyjnych, funkcjonariusze interveniowali aż 137 razy. Podczas tych działań, sprawdzili dokumenty tożsamości 348 osób. Z tego grona, pięć osób znajdowało się na liście osób poszukiwanych i zostały zatrzymane przez policję.

Nie brakowało również przypadków nadużywania alkoholu. Aż ośmiu mężczyzn trafiło do izby wytrzeźwień, aby tam spędzić czas do momentu trzeźwości. Właściwości karzące policji również były intensywnie wykorzystywane. Nałożono 33 mandaty, a 72 osoby zostały pouczone. Dodatkowo, wobec trzech osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci z ruchu drogowego mieli również pełne ręce roboty. Sprawdzili tożsamość 234 osób i przeprowadzili kontrolę techniczną 224 pojazdów. Zaostrzone kontrole prędkości doprowadziły do zatrzymania 142 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym trzech, którzy przekroczyli o ponad 50 km/h. Wykryto także trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy bez wymaganych uprawnień.

W rezultacie tych działań, policjanci wystawili 147 mandatów karnych i przeprowadzili 39 pouczeń. Złożyli również 14 wniosków do sądu o ukaranie przewinień drogowych. W ramach działań prewencyjnych, przeprowadzono badania na zawartość alkoholu w organizmie u 666 kierowców. Sześciu z nich okazało się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Najbardziej niechlubnym rekordzistą okazał się 52-letni kierowca volkswagena, który został zatrzymany w Tolkmicku z blisko dwoma promilami alkoholu w organizmie.

Pomimo intensywnych działań, weekendowy bilans wypadków drogowych okazał się być pozytywny – nie odnotowano żadnych poważnych wypadków, choć zarejestrowano 17 kolizji.