Sześciu elbląskich kajakarzy uzyskało miejsce w Reprezentacji Polski po udanym występie na Ogólnopolskich konsultacjach wiosennych

Sześciu elbląskich kajakarzy uzyskało miejsce w Reprezentacji Polski po udanym występie na Ogólnopolskich konsultacjach wiosennych

Szesnaście elbląskich kajakarzy pomieściło swoje nazwiska na liście Reprezentacji Polski, po wzięciu udziału w Ogólnopolskich konsultacjach wiosennych. Event odbył się w Wałczu i stanowił eliminacje do Reprezentacji Polski dla zawodników z każdej grupy wiekowej.

Przemysław Korsak zdobył pierwsze miejsce w konkurencji K1 500m, a także uplasował się na drugim miejscu w wyścigu K1 1000m. Dzięki tym oszałamiającym osiągnięciom, za mniej niż dwa tygodnie będzie miał szansę ubiegać się o uzyskanie Kwalifikacji Olimpijskich podczas zawodów w Szeged na Węgrzech.

Przemysław Rojek, Igor Komorowski, Julia Kot, Mikołaj Kot oraz Patryk Stasiełowicz (reprezentujący PKS Korona) to inni zawodnicy, którzy także zapewnili sobie miejsce w narodowym zespole dzięki ich imponującym osiągnięciom.

Jak zauważa Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy, standard tej dyscypliny sportowej znacznie wzrósł, co przynosi wielką radość. Zawodnicy są teraz bardziej zmotywowani do dalszych sukcesów w barwach Reprezentacji. Jego zdaniem, wyniki poszczególnych zawodników są na tyle imponujące, że mogą z powodzeniem rywalizować na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Na przykład, obecna strata Przemysława Rojka do renomowanego Rafała Rosolskiego to już nie 12 sekund, ale niespełna 4 sekundy, a na dystansie 500m to już niecała sekunda.