Przerażające odkrycie rowerzysty w Modrzewinie – miny z II Wojny Światowej

Przerażające odkrycie rowerzysty w Modrzewinie – miny z II Wojny Światowej

Ciekawość i uwagę na drodze podczas jazdy na rowerze wykazał jeden z mieszkańców Elbląga. Podczas swojego przejazdu przez obszar zielony, którym jest Modrzewina, natrafił na coś niecodziennego. Były to miny przeciwpancerne, relikty straszliwych czasów II Wojny Światowej.

Mężczyzna, nie ignorując swojego alarmującego odkrycia, zdecydował się powiadomić odpowiednie służby. Skontaktował się z policją, informując o niebezpiecznym znalezisku. Co więcej, aby ułatwić im dotarcie do miejsca, przesłał dokładną lokalizację GPS.

Na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, którzy po potwierdzeniu zgłoszenia wezwali dodatkowe wsparcie. Została tam skierowana Żandarmeria Wojskowa i patrol saperski. To właśnie saperzy zajęli się demontażem niebezpiecznych przedmiotów. Po ich bezpiecznym usunięciu, miny zostały przetransportowane na poligon w celu dalszej neutralizacji.

Warto przypomnieć, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub innego niebezpiecznego przedmiotu, nigdy nie powinniśmy go dotykać. Najlepszym działaniem jest oznaczenie miejsca znalezienia i natychmiastowe zgłoszenie sytuacji pod numer alarmowy 112.