Podsumowanie weekendowej aktywności elbląskich funkcjonariuszy policji

Podsumowanie weekendowej aktywności elbląskich funkcjonariuszy policji

Elbląska policja podała oficjalne statystyki z ostatniego weekendu. Funkcjonariusze interweniowali w 22 sytuacjach związanych z zdarzeniami drogowymi. Zatrzymali również 6 kierowców, którzy prowadzili pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Zauważono również 34 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości na drogach, w tym jeden przypadek, w którym prędkość była przekroczona o więcej niż 50 km/h.

Jednostka prewencyjna wykazała się również intensywną aktywnością, legitymując aż 281 osób i podejmując 121 interwencji. W trzech przypadkach konieczne było przewiezienie osób do izby wytrzeźwień. Policja nałożyła też 22 mandaty karno-skarbowe, a 63 razy udzielono pouczeń. Dodatkowo skierowano do sądu pięć wniosków o ukaranie. Dodatkowo mundurowi dokonali kontroli 31 pojazdów.

Ze strony funkcjonariuszy służby ruchu drogowego, odnotowano legitymowanie 130 osób oraz kontrolę techniczną 122 pojazdów. Badanie alkomatem przeszło aż 373 kierujących, w tym sześciu nietrzeźwych.

Szczególnie zaskakujący okazał się przypadek rekordzisty weekendu, który miał w swoim organizmie więcej niż 1,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany w miejscowości Drulity przez patrol z Pasłęka. Grożą mu surowe konsekwencje, a mianowicie kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jak podaje policja z Elbląga, dodatkowo okazało się, iż ten mężczyzna w ogóle nie posiadał prawa jazdy.

W trakcie weekendowych działań, policjanci nałożyli łącznie 47 mandatów, skierowali do sądu 28 wniosków o ukaranie oraz udzielili 21 pouczeń. Wspomniane wcześniej 34 przypadki dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości na drogach.