Podsumowanie sezonu letniego przez elbląskich ratowników WOPR

Podsumowanie sezonu letniego przez elbląskich ratowników WOPR

Zakończenie wakacji nie jest jeszcze oficjalne, jednak prezes elbląskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR), Piotr Zieliński, podkreślił, że był to okres intensywnej pracy. Ratownicy z Elbląga rozpoczynają pierwsze podsumowania letniego sezonu 2021 roku, który obejmował swoim zasięgiem Zalew Wiślany, rzekę Elbląg oraz kąpieliska znajdujące się wzdłuż wybrzeża morza.

Podczas minionego sezonu, ratownicy byli zmuszeni interweniować około 430 razy. Na szczęście, żadna z tych interwencji nie kończyła się tragicznie – nikt podczas letniego sezonu nie utonął. Jak informuje Piotr Zieliński, najczęstsze przyczyny interwencji to kąpiel w miejscach niedozwolonych i niestrzeżonych, pływanie na łodzi bez obowiązkowych kamizelek czy kapoków, a także pływanie pod wpływem alkoholu.

Służby ratownicze w Elblągu planują zakończyć sezon letni ostatniego dnia sierpnia. Niemniej jednak, opieka nad rzeką Elbląg oraz Zalewem Wiślanym będzie kontynuowana do połowy września. Jak podkreślił prezes Zieliński, koniec wakacyjnego czasu wolnego nie oznacza zakończenia aktywności wodnych. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjać, to kajaki, jachty oraz motorówki nadal będą stacjonować na terenie Elbląga przez cały wrzesień.