Podsumowanie Elbląskiej Ligi Tańca: spektakl rywalizacji i umiejętności na parkiecie

Podsumowanie Elbląskiej Ligi Tańca: spektakl rywalizacji i umiejętności na parkiecie

14 grudnia, w czwartkowy wieczór o godzinie 18, hala widowiskowo-sportowa Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” stała się areną dla finałowego turnieju Elbląskiej Ligi Tańca. To wydarzenie było punktem kulminacyjnym projektu, który przez ostatnie cztery miesiące angażował uczniów z trzech szkół podstawowych w Elblągu.

Projekt ten, realizowany pod egidą Stowarzyszenia „Jantar”, umożliwił uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Szkoły Podstawowej nr 21 odkrycie pasji do tańca towarzyskiego. Szkolenia prowadzone były przez profesjonalnych instruktorów na terenie szkolnych sal gimnastycznych. Finałowy turniej stanowił doskonałą okazję do zaprezentowania efektów ich ciężkiej pracy i poświęcenia.

Podczas tego emocjonującego wieczoru, wszyscy uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje nowo nabyte umiejętności, wykonując dwa tańce standardowe – walca angielskiego i walca wiedeńskiego, a także dwa tańce latynoamerykańskie – sambę i cha-chę.

Wszystko to odbywało się pod auspicjami Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenia „Jantar”, które stało za organizacją tego przedsięwzięcia. Projekt „Elbląska Liga Tańca” został zrealizowany w ramach zadania „Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom”, finansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Turniej nie był tylko okazją do rywalizacji, ale także do nagrodzenia uczestników za ich ciężką pracę. Każdy z nich otrzymał medal oraz upominek. Jeszcze większą atrakcją były pokazy taneczne wykonane przez pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, które dostarczyły dodatkowego urozmaicenia tego wyjątkowego wieczoru.