Niecodzienna kradzież perfum na kwotę 4000 złotych – plan ucieczki do Niemiec pokrzyżowany

Niecodzienna kradzież perfum na kwotę 4000 złotych – plan ucieczki do Niemiec pokrzyżowany

Do nietypowego zdarzenia doszło niedawno, gdy 28-letni mężczyzna postanowił dokonać kradzieży w jednym ze sklepów. Zamiast typowych dla tego rodzaju przestępstw towarów, wybrał on dość ekskluzywny łup – perfumy. W sumie zabrał aż 19 flakoników o łącznej wartości bliskiej 4000 złotych.

Plan mężczyzny nie obejmował jednak tylko kradzieży. Miał on zamiar sprzedać zdobyte w ten sposób produkty i za uzyskane pieniądze nabyć bilet na podróż do Niemiec. To właśnie tam obecnie przebywa jego partnerka, do której pragnął się przenieść.

Jednak, droga do zrealizowania tego planu została przerwana przez czujną postawę pracownika ochrony sklepu oraz przypadkowego przechodnia. W trakcie szybkiego pościgu pieszo, 28-latek został zatrzymany. Wybiegł ze sklepu nie płacąc za produkty znajdujące się w jego koszyku, co natychmiast zauważył przechodzień i podjął działanie. Policja została powiadomiona o sytuacji i szybko dotarła na miejsce zdarzenia.

Sytuację tłumaczył później policjantom, wyjaśniając motywację swojego działania. Wydał się on początkowo dość niewinny – chciał tylko „zarobić” na bilet powrotny do Niemiec, gdzie czekała na niego partnerka. Niestety dla niego, konsekwencje jego czynów były znacznie bardziej poważne.

Mężczyzna spędził resztę dnia w areszcie, a następnego ranka usłyszał zarzuty kradzieży. Według Kodeksu Karnego, za taką przestępność grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.