Podsumowanie dwóch incydentów drogowych z udziałem rowerzystów z 13 listopada

Podsumowanie dwóch incydentów drogowych z udziałem rowerzystów z 13 listopada

Dnia 13 listopada nastąpiły dwa niefortunne incydenty, w których rowerzyści odnieśli obrażenia. W obu tych przypadkach, niestety, ofiarami byli właśnie ci bezbronni uczestnicy ruchu drogowego.

Pierwszy zdarzył się na ulicy Płk. Dąbka, gdzie kierująca Alfą Romeo 50-letnia pani uderzyła w przyczepkę do roweru, która była ciągnięta przez rowerzystę. Na nasze szczęście, przyczepka była pusta w momencie kolizji. Incydent powodował jedynie chwilowe przerażenie i skutek finansowy dla kobiety prowadzącej samochód. Otrzymała ona grzywnę w wysokości 1100 złotych i 10 punktów karanych za swoje działania.

Drugi incydent miał miejsce w Kupinie, gdzie kierowca VW Golfa potrącił rowerzystę na zakręcie drogi. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała, w tym złamaniami, został przeniesiony do szpitala na pokładzie ambulansu. Śledztwo dotyczące tego tragicznego wypadku prowadzą obecnie policjanci z Pasłęka.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, że zmierzch zapada już o godzinie 16:00, co znacznie obniża widoczność. Dlatego przypominamy wszystkim o konieczności korzystania z elementów odblaskowych i oświetlenia podczas poruszania się po drogach, zwłaszcza gdy jesteśmy poza terenem zabudowanym, gdzie jest to naszym obowiązkiem.