Planowanie ferii zimowych 2024 w regionie warmińsko-mazurskim

Planowanie ferii zimowych 2024 w regionie warmińsko-mazurskim

Ferie zimowe są, zaraz po letnich wakacjach, okresem gorąco oczekiwanym przez uczniów. To dwutygodniowy czas przerwy od nauki, podczas którego młodzież może cieszyć się zimowymi rozrywkami i odetchnąć od codziennych obowiązków szkolnych. Czy wiesz już, kiedy przypada ten okres w 2024 roku w województwie warmińsko-mazurskim? Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje na ten temat!

Przede wszystkim warto przypomnieć, że ferie zimowe to dwutygodniowa przerwa od szkoły, która daje uczniom możliwość odpoczynku i korzystania z atrakcji zimowych – bez względu na to, czy decydują się pozostać w domu, czy też wyjechać na wycieczkę. Te specjalne daty są każdego roku ustalane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Interesuje Cię, jaki termin będzie obowiązywał w 2024 roku?

Zgodnie z przyjętym zwyczajem, ministerstwo podzieliło ferie zimowe na cztery turnusy. Pierwszymi do odpoczynku będą uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Na koniec, szansę na cieszenie się wolnym czasem otrzymają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ale kiedy zaplanowano ferie zimowe dla uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego?

Uczniowie szkół znajdujących się w regionie warmińsko-mazurskim będą mogli cieszyć się feriami zimowymi równocześnie z rówieśnikami z województwa podlaskiego. W 2024 roku ten okres przypada na dni od 22 stycznia do 4 lutego.