Wypadek samochodowy na ulicy Moniuszki – auto uderza w drzewo

Wypadek samochodowy na ulicy Moniuszki – auto uderza w drzewo

Dramatyczne zdarzenia rozegrały się na jednej z ulic miasta w poniedziałkowy poranek, 22 kwietnia, nieco po godzinie siódmej. Ulica Moniuszki stała się areną tragicznego wypadku drogowego, gdy kierujący jeepem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia, zarówno on, jak i jego towarzyszka podróży musieli być przewiezieni do szpitala.

Sytuacja miała miejsce na ul. Moniuszki, kiedy kierowca terenowego pojazdu jechał w kierunku ul. Traugutta. Z niewyjaśnionych jeszcze powodów, jego pojazd zboczył z trasy i runął na drzewo. Sprawa jest nadal badana przez odpowiednie służby.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratunkowe – policja, straż pożarna i medycy prowadzili działania mające na celu ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych. Funkcjonariusze policji przeprowadzili test na obecność alkoholu u kierowcy jeepa. Kontrolę tę przeprowadzono dwa razy, ale wyniki były negatywne. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającej sytuacji, zarówno kierowca, jak i jego pasażerka nie doznali poważnych obrażeń. W celu pełnej diagnostyki, zostali jednak przewiezieni do szpitala.

W trakcie dochodzenia, w celu dokładnego zbadania okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze użyli tachimetru. To urządzenie pozwala na dokładne odwzorowanie miejsca wypadku, co jest znacznie efektywniejsze niż tradycyjne metody pomiarowe, takie jak koła pomiarowe.