Olimpia Elbląg broni swojego miejsca w drugiej lidze w meczu z Hutnikiem Kraków

Olimpia Elbląg broni swojego miejsca w drugiej lidze w meczu z Hutnikiem Kraków

Elblążanie mają szansę na zdobycie cennych punktów w nadchodzącym meczu. Ich drużyna, Olimpia Elbląg, zmierzy się na własnym terenie z Hutnikiem Kraków. Spotkanie to stanowi okazję do odzyskania stabilnej pozycji poza strefą spadkową w ramach rozgrywek drugiej ligi. Ich przeciwnik, znajdujący się w obszarze barażowym, ma ambitne plany rywalizacji o awans do pierwszej ligi.

W 2024 roku, drużyna Hutnika uchodzi za jedną z najmocniejszych na tym etapie rozgrywek. Mimo jednej porażki, 0:3 z ekipą Stomilu Olsztyn, goście zgromadzili pełen zestaw punktów tylko w 3 z 10 spotkań. Sezon wiosenny otworzyli serią 5 remisów. Niemniej jednak, ich niedawne mecze charakteryzują się skutecznym zdobywaniem punktów poprzez pokonanie KKS Kalisz, Sandecji oraz Polonii Bytom. W ich szeregach dominują doświadczeni gracze tacy jak Deniss Rakels, Igors Tarasovs oraz Marcin Budziński, którzy przyczyniają się do osiągania sukcesów na boisku.

Pod wodzą trenera Sebastiana Letniowskiego, Olimpia jest niepokonana. Chociaż remisy przeciwko Stali Stalowa Wola oraz Stomilowi Olsztyn mogą wydawać się tylko częściowym triumfem, pokonanie KKS Kalisz na ich terenie może zasilać entuzjazm elblążan do dalszej walki o utrzymanie pozycji. Drużyna posiada nieznaczne, dwupunktowe prowadzenie nad strefą spadkową i cztery mecze do rozegrania w bieżącym sezonie. W obliczu nieustępliwości bezpośrednich rywali, istotnym atutem elblążan będzie gospodarowanie kolejnym meczem.

Olimpia Elbląg kontra Hutnik Kraków – mecz odbędzie się w sobotę, 4 maja o godzinie 17.